+38096-930-61-70

+38066-524-76-32

0
Нет товаров
 x 
Корзина пуста
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Вуха - це один з основних органів собаки. Слух у них розвинений набагато краще, ніж у людини. Так що треба дбати про їхнє здоров'я, щоб тварина була повноцінним. Виникає питання, як чистити вуха собаці. Існує досить багато форм вушних раковин і кожні вимагають особливого підходу.

Є собаки, у яких взагалі немає вух - їх обрізають в дитинстві. Деяким породам їх купірують, а деякі в  віці цуценяти  ходять із заклеєними пластирями  вушками для їх правильної постави. Але у більшості вихованців вони висячого або стоячого типу. Різна форма вух формувалася виходячи їх призначення породи. Наприклад, для норної мисливської породи краще мати висячі вуха, щоб вони  не чіплялися за  коріння, не рвалися. А гончим потрібні невеликі вушка.

Коли виконувати огляд і чистку?

За станом вух стежать з метою профілактики запалень. Будь-якого власника повинні насторожити почервоніння, припухлості, рясні виділення, бруд, неприємний запах з вух. Це ознаки інфекцій. Щоб вчасно помітити, просто треба заглядати в вуха тварині !

Існує проблема, як часто чистити вуха собаці. Залежно від породи і типу вушної раковини рекомендується проводити процедуру 1-2 рази на тиждень. Але якщо в них не зібралася сірка, не потрібно зайвий раз чистити. Зсередини раковина вкрита дрібними волосками, які повинні перешкоджати накопиченню пилу, бруду, сірки. При частому  чищенні вони мнуться і перестають виконувати свою функцію. Так що чистку проводять тільки в міру забруднення. У деяких вихованців їх не чіпають роками.

Крім невеликого волосся зсередини можуть рости і довгі. Поступово вони вмирають і звалюються в слуховому каналі. Їх рекомендується регулярно вискубувати. Процедура зовсім безболісна , для собаки  трохи лоскотно.

Якщо собака почала  часто трусить головою, чесати вуха, або верещать при спробі до них доторкнутися, значить щось не в порядку. Спочатку потрібно спробувати оглянути їх самостійно, а пізніше звертатися до ветеринара. Є кілька порад, як чистити собаці вуха і в яких випадках:

 • - раковина всередині рожева, тепла  - можна обмежитися тільки оглядом;
 • - густа сірка коричневого кольору - потрібно видалити  її з раковини сухою серветкою при цьому задати всередину лосьйон ;
 • - колоски і кліщі можуть потрапити в вуха будь-якої тварини в літню пору. Їх потрібно вчасно діставати звідти за допомогою пінцета;
 • - вихованець після сну трясе головою - потрібно залити в вухо трохи спеціального лосьйону і провести масаж вушної раковини. Після серветкою прибрати його надлишки або просто дати собаці потрясти головою;
 • - часте чесання вух, біль при дотику до них, нахиленою головою - ознака серйозного захворювання, потрібно звертатися до ветеринара;
 • - щоб під час купання туди не затекла вода, можна користуватися спеціальними пудрами.

Засоби по догляду за вухами

Для очищення вух від сірки та інших грязей у собак розроблені спеціальні засоби.

 • - гігієнічні собачі вологі серветки. Вони просочені спеціальними речовинами , які не подразнюють  раковину і розчиняють бруд;
 • - гігієнічні лосьйони: збирають на себе бруд і розчиняють сірку, виводять її назовні при масажі або при обтрушуванні  собакою ;
 • - спеціальні пудри - використовуються для чищення вух довговухих порід. Вони забезпечують видалення вологи, кращу вентиляцію раковини, запобігають скупчення бруду - створення умов для розвитку різних грибків;
 • - ватні диски - з їх допомогою можна акуратно  і дбайливо витягти сірку і бруд, просушити вухо.

Правила чистки вух:

Щоб не завдати тварині біль, потрібно акуратно проводити процедуру. Є ряд рекомендацій і правил, запропоновані ветеринаром для чищення вух собаці. Як правильно чистити вуха собаці можна зрозуміти, слідуючи наступної інструкції:

 • - Фіксація тварини. Не рекомендується ловити собаку спеціально для чистки вух. Можна поєднати цю процедуру з іншими. Наприклад, після миття можна регулярно виконувати огляд вух. Краще тварина покласти на бік і загнути вухо вгору, якщо воно висить.
 • - Чистка вуха. Під час всієї процедури потрібно спілкуватися з твариною ласкавим голосом, хвалити. Починається чистка з огляду. Якщо уже накопичилося багато бруду, але немає ознак запальних процесів, то потрібно акуратно її розчинити. Для цього можна змочити ватний диск лосьйоном і вкласти в вушну раковину або просто використовувати спеціальний спрей.
 • - Масаж. Легкими масажними рухами потрібно розминати вухо. Це дасть можливість добре змочити внутрішню поверхню, розчинити бруд, сірку. Зазвичай масаж приносить вихованцеві багато задоволення, і він не буде заперечувати.
 • - Видалення сірки. Якщо собака під час процедури захоче потрясти головою, то не потрібно їй заважати. Так він самостійно видалить надлишки лосьйону. Після масажу потрібно сухим ватним диском, згорнутим  акуратно вичистити і витерти насухо слуховий прохід .У висловухих порід спостерігається підвищений контроль за станом вушних раковин. За рахунок тісному приляганню  вуха до голови, простір під ними погано провітрюється, так що там накопичується багато сірки, бруду, тепло і трохи волого. Це ідеальні умови для розвитку грибків. Дуже добре, якщо після процедури використовується спеціальна пудра, яка добре просушує, видаляє надлишки вологи .

Як привчити собаку до процедури ?

Найгірше, коли собака не дає чистити вуха. Це обов'язкова процедура, яка повинна виконуватися регулярно, тому їй не можна нехтувати. В ідеалі ще цуценям привчають до цілого переліку різних процедур. Навіть якщо немає такої необхідності по кілька хвилин на день з ним проводять регулярні процедури: проводять гребінцем по тілу, доторкаються до зубів, живота, оглядають вуха, кігті.

Якщо собака звикла до таких процедур з дитинства, то при появі проблем вона не буде тікати, верещати, огризатися і навіть кусатися. Було встановлено, що в стресовій ситуації пам'ять собаки різко поліпшується. Вона на все життя запам'ятовує ці емоції, тому багато тварин бояться ветклініки. Туди вони потрапляють в стресових ситуаціях: хвороби, покуси і т.д.

Але навіть дорослу собаку можна привчити до процедури. Залежно від породи потрібно різну кількість часу і терпіння. Вихованець для початку повинен зрозуміти, що не всі ваші дії несуть йому шкоди (тисніть на хворе місце) Процедура звикання починається зі зорового контакту. Коли господар дивись на собаку, вона сприймає це як необхідність спілкування, контакту. Для привчання спочатку потрібно просто підкликати і відпускати вихованця, потім підкликати і простягаючи руку до вух гладити по спині або будь-якого іншого місця. Після можна починати акуратно доторкатися до вушок, просто піднімати їх. Тер'єри в цьому питанні можуть бути найбільш вперті, а великих службових собак переконати набагато простіше.

vector3d