+38096-930-61-70

+38066-524-76-32

0
Нет товаров
 x 
Корзина пуста
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Що таке дегельмінтизація?

Дегельмінтизація - це лікувально-профілактичний захід, спрямований на оздоровлення або профілактику паразитів  у тварин. Це невід'ємна частина турбот про вашого вихованця, що підтримує його здорову життєдіяльність, про яку не варто забувати.

З якого віку і як часто слід проводити дегельмінтизацію тваринам? В якому випадку потрібна повторна дегельмінтизація через 10 днів після основної?

Періодичну дегельмінтизацію найкраще починати проводити з 3-тижневого віку. Для цієї мети використовують препарати з позначкою «Для кошенят», «Для цуценят». Решта антигельмінтиків, розраховані на більш зрілих особин, - такі препарати  краще застосовувати не раніше 1,5-місячного, або навіть 2-місячного віку.

Для профілактики дегельмінтизацію проводить  тваринам необхідно від одного-двох разів на рік, до одного разу на 4 місяці, в залежності від ситуації. При високому ризику зараження - харчування сирими субпродуктами або м'ясом, рибою, поїдання фекалій на вулиці - дегельмінтизацію треба  проводити раз на квартал.

Необхідна дегельмінтизація і перед щепленням, якщо остання профілактична дегельмінтизація була більше 4-6 місяців тому. Робити щеплення тварин потрібно не раніше ніж через 10-14 днів після прогону гельмінтів. Зверніть увагу на те, що давати антигельмінтик потрібно двічі з періодом в 10-14 днів. Одноразовий прийом знищує тільки дорослу форму глистів, але не яйця. За 10-12 днів з яєць виводяться нові глисти, і повторним прийомом ви їх знищите. Якщо і після другої дачі препарату у тварини будуть присутні ознаки заглистованості - обов'язково зверніться до ветеринарного лікаря, можливо, він порадить змінити препарат або провести додаткові дослідження. Робити щеплення тварині з  інвазією гельмінтів - марно і небезпечно.

В якості антигельмінтиків підійдуть  - профендер, цестал, дронтал, енвайр   і інші. Зверніть увагу на те, що ці препарати необхідно давати строго по вазі тварини, тому перед дачею препарату тварину необхідно зважити! Уважно читайте інструкції та виконуйте дозу!

Якщо у вас є підозра на те, що у тварини глисти - не тягніть час - аналіз калу можна здати в будь-якій ветеринарній клініці, де є лабораторія, або в самій лабораторії. Зробити це необхідно, але одноразова негативна  відповідь не виключає наявність гельмінтів.

Якщо тварині дійсно не пощастило, паразитів можна вивести дворазовим застосуванням наступних препаратів: празиквантел, цестал, Дронтал плюс, празіцид, каніквантель - звертайте увагу на те, для яких тварин призначений препарат, це важливо. А ось визначати який вид гельмінтів у вашої тварини немає необхідності. Адже, наприклад, сучасні препарати для кішок розраховані на всі види гельмінтів, паразитують в котячому організмі (аналогічно і для собак). Ще раз звертаємо Вашу увагу на те, що препарати дають строго за вагою, тому дегельмінтизація кішок і собак має проходити під контролем ветеринара.

У тих випадках, якщо у тварини дуже сильна  інвазія (це особливо часто трапляється в тих випадках, коли кошеня чи цуценя підбирають на вулиці), у тварини в калі помітні неозброєним оком гельмінти, тварина нудить ними, в такому випадку дегельмінтизація тварин повинна проходити під контролем лікаря. Так як швидка загибель гельмінтів призведе до сильної інтоксикації. Цілком можливо, що виникне необхідність в інфузойній підтримці (крапельниця). У тварини також може бути супутня вірусна інфекція, що також потребують допомоги ветеринара.

У період вагітності і лактації

Антигельмінтики давати не можна, це може негативно позначитися на здоров'ї дитинчат. Якщо ви турбуєтеся про здоров'я тварини, краще прогнати гельмінтів за 10-14 днів до планової в'язки. Якщо ви перед в'язкою не провели  дегельмінтизацію , дитинчатам необхідно проганяти гельмінтів не раніше ніж через 21 день після народження.

Гельмінти  дуже легко передаються людині при недотриманні правил гігієни, тому до звільнення вашої тварини від гельмінтів  слід неухильно дотримуватися правил особистої гігієни, не дозволяйте тварині «цілувати» вас і обмежте контакти тварини з маленькими дітьми. Якщо ви хвилюєтеся - можна порадитися з педіатром і вирішити - чи давати профілактично глистогінний дитині, або обмежитися тільки дотриманням правил особистої гігієни.

Особливо хочемо звернути увагу, що деякі симптоми, що приймаються власниками за гельмінтозну  інвазію, можуть бути ознакою зовсім не гельмінтів ,  а більш неприємних хвороб. Тому , якщо у вашої тварини виявляються тривожні симптоми - не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до ветеринарного лікаря. Своєчасна дегельмінтизація кішок і собак допоможе і забезпечить від  безліч проблем.

vector3d