+38096-930-61-70

+38066-524-76-32

0
Нет товаров
 x 
Корзина пуста
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Варіантів мотивації незліченна безліч, але оптимальні ті, які відповідають потребам собаки. Правильна мотивація та, що об'єднує зовнішні сили (бажання господаря) з внутрішніми бажаннями вихованця. Якщо ці сили рухаються в одному напрямку, то успіх дресирування забезпечений. Об'єднати ці сили допомагає заохочення, яке собака отримує після правильно виконаної команди. Розрізняються чотири основні види заохочення:

Ласощі

Це найбільш популярний і дієвий вид заохочення. Найголовніше тут - вибрати такі ласощі, заради якого ваш улюбленець буде готовий піти на все.

Які ласощі давати при дресируванні ?

Дійте методом проб і помилок, шукайте улюблену «вкусняшку», чим заохочувати собаку при дресируванні, вибираючи з наступних варіантів:

СИР

 Плюси: не кришиться, зручно давати.

Мінуси: собака буде хотіти пити, може виникнути алергія або розлад шлунка.

 

КУРКА

Плюси: куряче філе і шлунки корисні.

Мінуси: куряче серце вважається важкою їжею, від печінки може почати турбуватися шлунок, філе кришиться.

 

СОСИСКИ

Плюси: зручно зберігати і давати.

Мінуси: не можна давати в великих кількостях, так як містять багато спецій.

 

ГОТОВІ ЛАСОЩІ

Плюси: не треба заздалегідь готувати, зручно давати.

Мінуси: не можна давати часто і у великих кількостях, собака прагнутиме пити.

 

Годувати вихованця цукерками і солодощами категорично не можна!

Як правильно заохочувати собаку ласощами?

 Коли ви визначилися з тим, яке ласощі давати цуценяті або собаці при дресируванні, необхідно розглянути, як правильно ним пригощати. Щоб пес вірно виконував ваші команди, необхідно заохочувати його «вкусняшками» згідно з таких правил:

Розмір ласощів повинен бути маленьким, близько 0,5 см, оскільки ваше завдання не нагодувати собаку, а дресирувати її. Шматки повинні бути зручні для швидкого ковтання.

 Ласощі не повинні викликати спрагу, інакше замість тренування ваша собака після такого заохочення буде шукати, де б напитися.

 Ласощі повинні  бути смачніше повсякденної  їжі вихованця, це додасть додаткову мотивацію.

Собачі ласощі повинні бути зручні для зберігання і транспортування. Носити підгодівлю можна як в поясному гаманці, так і в невеликому пакеті.

Як пропонувати собаці частування?

Є кілька варіантів того, як давати собаці собаці ласощі при дресируванні:

З відкритою долоні, як ви даєте шматочок цукру коням. Такий спосіб вбереже  ваші пальці від захоплення, якщо ж собака все-таки занадто жвава і прихоплює долоню, надіньте попередньо рукавички.

З піднятою руки. «Вкусняшка» для собаки - її добича. Нехай вона трохи попрацює. Підніміть руку так, щоб пес піднявся на задні лапи або трохи підстрибнув.

У статичній позиції. Якщо ви вирішили заохотити вихованця в самому розпалі виконання якоїсь вправи і вам важливо, щоб собака зберегла статичне положення, кладіть їй «вкусняшки» прямо в пащу.

Іграшка

У кожного пса є улюблена іграшка. Однак важливо пам'ятати, що ігри з нею не повинні бути звичною  розвагою для собаки. Його треба заслужити. Ігри в якості заохочення корисні, оскільки розважають і допомагають зняти напругу.

Як грати з собакою?

Ігри з м'ячиком

Собаки люблять грати з м'ячиком. Важливо, щоб він не був занадто маленьким, інакше вихованець може вдавитися. Хтось любить приносити іграшку господареві і з нетерпінням чекає наступного кидка, хтось любить лише ганятися, а, досягнувши мети, втрачає до неї інтерес. Для ігор можна використовувати таке пристосування, як м'ячик на мотузці.

 

ІГРАШКА для перетягування

 У зоомагазинах продається безліч подібних веселих дрібничок, але також ви можете використовувати довгий шматок тканини або каната. Для «потягушек» необхідно підпорядкування пса волі господаря, інакше він може загратися і всерйоз з ним боротися.

 

Найулюбленіші собачі іграшки повинні видаватися вами тільки в якості заохочення, інакше вони втратять цінність і не будуть мотивувати вашого вихованця. Нехай у вашого улюбленця буде кілька звичайних іграшок, але найулюбленіші - тільки для похвали.

Поглажування і словесна похвала

 Як то кажуть, добре слово і кішці приємно. Тим більше, вашій собаці, яка з усіх сил намагається вам догодити. Фізичний контакт через поглажування зближує господаря і собаку. Через поглажування ви можете впливати на психологію собаки. Якщо ви гладите її короткими, різкими рухами, значить, це сигнал підбадьоритися. Якщо ж довгими, розмашистими - то пес розуміє, що можна розслабитися. Супроводжувати поглажування краще заохочувальними словами, причому для собаки важливий не зміст слів, а інтонація.

Вибір і поєднання заохочень

Перш ніж вибрати один із запропонованих варіантів заохочення, потрібно прислухатися до головного об'єкту дресури, тобто до вашої собаки.  Багато досвідчені інструктори пропонують провести початковий експеримент з метою вибору головного заохочення. Він проводиться в такий спосіб: інструктор тримає пса на повідку, а ви на невеликій відстані від неї розкладає на землі м'ячик, ласощі і гумову іграшку для перетягування. А самі сідайте неподалік. Коли інструктор відпустить собаку, вона підійде до того предмету, який і є в її очах найкращим заохоченням. На тренуваннях після успішного виконання команди ви можете хвалити собаку одним способом або поєднувати, чергувати кілька. Наприклад, спочатку ласощі, потім поглажування і словесна похвала.

Придивляйтеся до свого вихованця. Тільки ви знаєте його, як ніхто інший, тому тільки ви можете знайти найкоротший шлях до серця вашого вірного чотириногого друга.

vector3d